Renowacja i układanie podłóg

Podłoga jest niezwykle ważnym elementem wykończenia wnętrza. Jest w nim najintensywniej eksploatowana i narażona na działanie wielu szkodliwych czynników. Codzienne chodzenie, przesuwanie mebli czy też wnoszenie brudu pod obuwiem mogą przyczyniać się do rysowania, matowienia czy wycierania powierzchni. W przypadku naturalnego drewna istnieje też ryzyko wchłaniania przez nie wilgoci wraz z brudem i powstawania trwałych, nieestetycznych plam. Aby podłogi z desek, panele i parkiety drewniane były funkcjonalne i estetyczne, niezbędne jest też ich odpowiednie wykonanie. Układanie podłóg drewnianych różnego typu jest jedną z usług w ofercie MARDOM. Stosujemy sprawdzone bezklejowe techniki montażu oraz bezpieczną i trwałą chemię budowlaną.

 

Piękne i ciche podłogi z drewna

Profesjonalnie wykonany montaż elementów jest warunkiem zachowania walorów podłogi przez wiele lat. Błędy w układaniu przyczyniają się do powstawania szczelin podatnych na gromadzenie brudu lub też powstawanie wybrzuszeń i nierówności. Te drugie są konsekwencją zbyt mocnego ściśnięcia desek czy klepek, które, pęczniejąc pod wpływem wilgoci z powietrza, nie znajdują dla siebie dość miejsca. Układanie podłóg drewnianych wymaga też zadbania o komfort akustyczny. Źle przygotowane podłoże może powodować skrzypienie desek. Szczególnie skomplikowane bywa układanie z klepek wzorów, takich jak jodełka czy ornament. W takim przypadku istotne jest nie tylko równe ułożenie, ale też zachowanie regularności wzoru.

Jeśli budujesz lub remontujesz dom i chcesz wymienić podłoże, oferujemy układanie podłóg drewnianych i paneli. Usługi świadczymy w Lublinie oraz innych miejscowościach w regionie.