Cyklinowanie powierzchni podłogowych, desek drewnianych

Cyklinowanie wykonuje się zarówno na świeżo ułożonych podłogach wykonanych z desek drewnianych, jak i na już istniejących, na których są widoczne ślady zniszczenia. Klienci, którzy korzystają z usługi układania podłóg drewnianych, nie muszą już korzystać z cyklinowania. W ramach prac wykonujemy również odpowiednie zabezpieczenie drewna.

Cyklinowanie polega na dokładnym szlifowaniu powierzchni przy użyciu specjalistycznego urządzenia. Dysponujemy nowoczesnymi cykliniarkami, które działają bezpyłowo, tzn. pozwalają wykonać prace bez wzniecania kurzu. Rozwiązanie to pozwala dokładnie wyszlifować podłoże, bez pozostawiania ogromnego bałaganu.

W przypadku zniszczonych podłóg wykonanych z drewna w trakcie wykonania prac mogą pojawić się szczeliny – wówczas zapewniamy ich wypełnienie przy użyciu specjalistycznych szpachli. Po wykonaniu prac podłoże jest odpowiednio zabezpieczane poprzez położenie warstwy lakieru czy też odpowiedniego oleju do konserwacji drewna. Każdorazowo sposób wykończenia podłogi jest ustalany indywidualnie oraz dopasowywany do potrzeb i wymagań użytkownika, ale też częstotliwości użytkowania wnętrza.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Wybór sposobu wykończenia podłogi ma wpływ również na późniejszą pielęgnację. W przypadku podłóg lakierowanych nie ma konieczności stosowania zaawansowanych zabiegów pielęgnacyjnych. W przypadku olejowania jest konieczne regularne przeprowadzanie zabiegu, gdyż tylko tak deski są właściwie zabezpieczone, a drewno zyskuje naturalny wygląd.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zakresie wykonywanych prac – zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania lub przygotujemy indywidualną ofertę.