Na czym polega bezpyłowe cyklinowanie podłóg?

Można śmiało stwierdzić, że od kilku lat zastosowanie drewna we wnętrzach przeżywa prawdziwy renesans. Wykorzystuje się je w różnych pomieszczeniach – od salonu, aż po łazienkę. Drewniane podłogi to świetne uzupełnienie mieszkań urządzonych zarówno w stylu modernistycznym, jak i stylu retro. Dzięki nim wnętrza zyskują wyjątkową, przytulną i prawdziwie domową atmosferę. Aby drewniane podłogi wyglądały cały czas jak nowe – należy odpowiednio o nie zadbać. W tym artykule przedstawimy szybki i niezawodny sposób na ich odnowienie.

Bezpyłowe cyklinowanie podłóg – czyli najlepszy sposób na modernizację

Klasyczne cyklinowanie to zabieg, który polega na usunięciu zewnętrznej warstwy podłogi drewnianej przy użyciu szlifierki. To z kolei wiąże się z unoszeniem się kurzu oraz pyłu, który przenosi się na meble, sprzęty i niestety dostaje się także do naszych dróg oddechowych. Dlatego najlepszą alternatywą tradycyjnego cyklinowania jest cyklinowanie bezpyłowe. W tym celu wykorzystuje się nowoczesny sprzęt, który ma wbudowany odkurzacz pochłaniający niemalże wszystkie zanieczyszczenia. Dzięki temu unikniemy wszechobecnego kurzu w mieszkaniu, a sam proces cyklinowania przebiegnie szybciej, sprawniej i bezpieczniej dla naszego zdrowia.

Jakie jeszcze zalety ma bezpyłowe cyklinowanie podłóg?

Drewniane podłogi najlepiej poddawać zabiegowi cyklinowania co kilka czy kilkanaście lat w zależności od tego, w jakim są stanie. Ten proces nie tylko sprawi, że będą cały czas wyglądały jak nowe, ale także poprawi ich trwałość, zabezpieczy przed powstawaniem rys czy innych uszkodzeń zewnętrznych. Pamiętajmy, że aby zachować nasze podłogi w jak najlepszym stanie, powinniśmy również odpowiednio je pielęgnować przy użyciu specjalnych preparatów przeznaczonych do drewna.

Drewniane podłogi wysokiej jakości, które posiadamy w naszej ofercie, to nie wydatek, a inwestycja. Dzięki systematycznemu cyklinowaniu i odpowiedniej pielęgnacji nie tylko sprawią, że wnętrza domu zyskają wyjątkową atmosferę, ale także posłużą przez wiele lat.