Jakie drzwi sprawdzą się we wnętrzach?

W trakcie remontu wielu z nas staje przed dylematem, czy wymieniać drzwi w mieszkaniu na nowe, a może jeszcze poczekać? A jeśli wymienić to na jakie? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. W małych wnętrzach sprawdzą się drzwi przesuwne, a w większych pomieszczeniach drzwi bezprzylgowe czy podwójne drzwi stanowiące ozdobne wejście do salonu czy kuchni. Ważne, aby drzwi były dostosowane do wnętrza, funkcjonalne i solidnie wykonane.

Drzwi do małych pomieszczeń

W małym mieszkaniu warto wykorzystać do maksimum każdą powierzchnię. Ustawić meble w przedpokoju, sypialni czy kuchni. Sprawdzonym sposobem na powiększenie wizualnie małego mieszkania jest wyeliminowanie drzwi otwieranych na zewnątrz. To pozwoli nie tylko ustawić meble w pobliżu ościeżnicy, ale też usunie problem uderzania się skrzydeł drzwi znajdujących się naprzeciw siebie. Idealnie w małych pomieszczeniach sprawdzą się drzwi przesuwne montowane w kasecie. Skrzydło drzwi chowa się w kasecie, dzięki czemu blisko nich można ustawić komodę, telewizor czy łózko. Innym rozwiązaniem są drzwi przesuwne montowane na szynie, która jednocześnie może stanowić ozdobę pomieszczenia.

Drzwi w nowoczesnych pomieszczeniach

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się drzwi bezprzylgowe, inaczej zwane bezfelcowymi. To trend od kilku lat obecny na rynku europejskim, a od pewnego czasu również w Polsce. Drzwi bezprzylgowe charakteryzują się tym, że nie mają widocznych zawiasów, a po zamknięciu tworzą jedną płaszczyznę z ościeżnicą. Drzwi wyglądają one bardzo nowocześnie i pasują do prostych i zaraz eleganckich wnętrz. Montaż drzwi bezprzylgowych wymaga doświadczenia oraz umiejętności regulacji zawiasów, które są niewidoczne po zamknięciu drzwi.