Gdzie najlepiej sprawdzą się drzwi przesuwne?

Jeszcze do niedawna to drzwi tradycyjne były najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem do wydzielania przestrzeni w domach czy mieszkaniach. Obecnie coraz bardziej popularne stają się drzwi przesuwne. W tym artykule przedstawimy, jakie są największe korzyści płynące z zastosowania tego rozwiązania i w których pomieszczeniach warto je zamontować.

Dlaczego drzwi przesuwne są uniwersalne?

Ten rodzaj drzwi najczęściej kojarzy się nam z otwartymi przestrzeniami, ponieważ właśnie tam często się je wykorzystuje. Jednak to nie jest ich jedyne zastosowanie. Dzięki temu, że są uniwersalne, sprawdzą się także jako rozwiązanie do niewielkich domów czy mieszkań. Co więcej – są wykonane ze zróżnicowanych materiałów i dostępne w wielu wersjach stylistycznych, więc pasują zarówno do wnętrza klasycznego, jak i nowoczesnego. Dzięki temu nie tylko wydzielają przestrzeń, ale są także świetnym elementem dekoracyjnym w naszym domu czy mieszkaniu. Drzwi przesuwne uatrakcyjnią wnętrze oraz optycznie powiększą przestrzeń. Ich zaletą jest także to, że zajmują mniej miejsca niż tradycyjne drzwi. Dzięki temu, że są dostępne w wersji na zamówienie – pozwolą nam zaaranżować przestrzeń zgodnie z naszymi potrzebami. Drzwi przesuwne są także bardzo ciche w użytkowaniu, a ich zamykanie nie powoduje hałasu.

W jakich pomieszczeniach warto zamontować drzwi przesuwne?

To rozwiązanie świetnie sprawdzi się np. między kuchnią i salonem. Przygotowując posiłki, możemy zamknąć drzwi, dzięki czemu zapachy z obiadu nie przedostaną się do innych pomieszczeń. Z kolei planując rodzinną imprezę czy spotkanie ze znajomymi – będziemy potrzebowali więcej przestrzeni. Możemy wtedy odsunąć drzwi i połączyć kuchnię z salonem. Drzwi przesuwne to także świetne rozwiązanie, gdy potrzebujemy wydzielić przestrzeń do pracy i stworzyć domowe biuro. Można je także wykorzystać do wydzielenia garderoby np. od sypialni. Doskonale sprawdzą się do odseparowania prywatnej łazienki od pokoju, w którym śpimy, a także do oddzielenia spiżarni od kuchni. Warto także wykorzystać to rozwiązanie, gdy mamy taras czy ogród zimowy. Dzięki szczelnym, przeszklonym drzwiom zyskamy więcej światła w pomieszczeniu, a także doskonały widok na cały ogród.

Drzwi, które posiadamy w naszej ofercie, są trwałe i wykonane z solidnych materiałów, dzięki czemu będą spełniały swoją funkcję przez długie lata. Dostępne są w różnych stylach i wariantach kolorystycznych, co pozwoli dopasować najlepszy model do konkretnego rodzaju wnętrza.