Czym się kierować wybierając drzwi wejściowe?

Podczas zakupu drzwi wejściowych zazwyczaj zwracamy uwagę na wygląd, co jest zupełnie naturalne. Jednak tu chodzi o coś więcej, bo przecież zależy nam na naszym bezpieczeństwie. Wybierzmy produkt antywłamaniowy, ale nie tylko z nazwy. Ustalmy ze sprzedawcą, jakie zabezpieczenia, zastosował producent.

Czym się kierować wybierając drzwi wejściowe?

Drzwi wejściowe do domu muszą być antywłamaniowe, czyli wyposażone w solidną, stalową ramę, zapewniającą stabilność i trwałość. Zwróćmy uwagę na płyty stalowe i kratownicę oraz zamki, powinny być atestowane z wielopunktowym ryglowaniem. Aby skutecznie chroniły, muszą mieć zamontowane bolce antywyważeniowe, uniemożliwiające wywarzenie drzwi, jak i zdjęcie z zawiasów. Najwyższej jakości z firmy MARDOM, wytrzymają nawet uderzenia siekierą i nie „ugną się pod łomem”. Drzwi wejściowe gwarantujące bezpieczeństwo, wyposażone są we wkładki i zamki ze specjalnymi ryglami, wykonanymi z hartowanej stali, odpornymi na wysoką temperaturę. Nie ma więc możliwości przecięcia ich za pomocą tradycyjnych narzędzi. Szczególnie jest to ważny aspekt, gdy kupujemy drzwi do domu wolnostojącego, oddalonego od innych budynków, ponieważ włamywacze mogą zostać niezauważeni przez sąsiadów, podczas forsowania wejścia.

Na co zwracać uwagę wybierając drzwi wejściowe?

Podczas wyboru drzwi wejściowych zwróćmy uwagę przede wszystkim na jakość. Sprawdźmy, z jakich materiałów zostały wykonane. Chodzi o trwałość i wytrzymałość, żeby służyły nam niezawodnie przez wiele lat. Jest też kilka niezwykle istotnych kwestii, które mają znaczenie podczas użytkowania. Izolacyjność termiczna i akustyczna oraz odporność na warunki atmosferyczne to niezwykle ważne kwestie, które zapewniają komfort mieszkania. Istotą jest połączenie solidności z pięknym designem, co jest możliwe do zrealizowania. Jeśli drzwi mają funkcjonować bez zarzutów, muszą być fachowo zamontowane. Nie próbujmy instalować na własną rękę, jeśli nigdy tego nie robiliśmy. To zadanie jest bardziej skomplikowane, niż nam się wydaje.