Charakterystyka deski barlineckiej

Wybór odpowiednich podłóg to nie lada wyzwanie, a ilość dostępnych na rynku materiałów do ich wykończenia może przyprawić o zawrót głowy. Jednak warto potraktować to jako długoterminową inwestycję i wybrać produkt solidny i funkcjonalny, który posłuży nam przez wiele lat. Właśnie takie są podłogi drewniane, ponieważ wyróżnia je doskonała jakość oraz trwałość. Produktem szczególnie wartym uwagi jest deska barlinecka. Co wyróżnia ten typ podłóg i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Najważniejsze zalety deski barlineckiej

Deskę barlinecką charakteryzuje to, że składa się aż z trzech warstw naturalnego drewna. Jej wierzchnia część zazwyczaj jest pokryta drewnem dębowym, jesionowym, brzozowym, bukowym, klonowym lub egzotycznym. To właśnie ta wyjątkowa konstrukcja deski barlineckiej sprawia, że wykonana z niej podłoga jest niezwykle solidna. Wyróżnia ją odporność zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i odkształcenia. Dlatego można ją wykorzystać nie tylko w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach w domu – takich jak salon czy przedpokój, ale także w różnego rodzaju obiektach publicznych. Co więcej – doskonale tłumi także różnego rodzaju hałasy.

Atutem deski barlineckiej jest również to, że świetnie sprawdzi się do zamontowania na cieszące się coraz większą popularnością ogrzewanie podłogowe. A to dlatego, że świetnie utrzymuje temperaturę i jest odporna na działanie wilgoci. Ten typ podłóg drewnianych nie sprawia również kłopotów przy montażu, który z powodzeniem można wykonać samodzielnie. Deska barlinecka jest dostępna w rozmaitych kolorach oraz fakturach. Dzięki temu z łatwością wybierzemy produkt dostosowany do naszych oczekiwań i pasujący zarówno do wnętrz w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Warto pamiętać o tym, że deska barlinecka wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Najlepiej używać do tego preparatów przeznaczonych do drewna. Ich regularne stosowanie pozwoli odpowiednio zabezpieczyć podłogę i zapobiegnie osadzaniu się zabrudzeń. Deska barlinecka wymaga także okresowej renowacji. Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku cyklinowanie bezpyłowe, które skutecznie przywróci jej dawny blask.